गायक प्रमोद खरेलकाे भजन संग्रह बजारमा


काठमाडौं-चर्चित गायक प्रमोद खरेलले पहिलोपटक भजन संग्रह बजारमा ल्याएका छन् । पहिलोपटक भजन गाएको अनुभव सुनाउँदै उनले संगीतको मुख्य साधना नै भजन बताए ।
म्यूजिक खबर डटकमको आयोजनामा राजधानीको बागबजारस्थित हेलो क्याफेमा एक कार्यक्रमबीच भजनसंग्रह ‘ज्ञान सुधा’ सार्वजनिक गरिएको थियो । वरिष्ठ गीतकार किरण खरेलको प्रमुख आतिथ्यता एवं वरिष्ठ गीतकार रत्नशमशेर थापाको विशिष्ट आतिथ्यतामा भजनसंग्रह ‘ज्ञान सुधा’ सार्वजनिक गरिएको हो ।

सार्वजनिक भजन संग्रहमा नीरभीमको शब्द, दिपक भट्टराईको संगीत रहेको भजनसंग्रहमा प्रमोद खरेलको आवाज रहेको छ । पाँचवटा भजनहरु संग्रहित रहेको भजनसंग्रह ‘ज्ञान सुधा’ विमोचन समारोहमा गीतकार नीरभिमले क्यानडाबाट आफ्नो मन्तव्य भिडियोमा पठाएका थिए भने संगीतकार दिपक भट्टराईले जापानबाट आफ्नो मन्तव्य पठाएका थिए । उनीहरुको मन्तव्यसँगै गायक प्रमोद खरेलले भजनसंग्रह ६ महिना अघि तयार भएको भए पनि भ्वाइस अफ नेपालको कार्यक्रमले गर्दा सार्वजनिक गर्न ढिलाई भएको बताएका थिए । कार्यक्रममा गायक रामकृष्ण ढकालले आफूले पनि भजन गाएको बताउँदै भजन भनेको संगीतको साधनाको मुख्य केन्द्र रहेको बताएका थिए । प्रमोद खरेलले भजन गाउनु राम्रो भएको बताउँदै भजन भन्ने वित्तिकै स्वर नहुने, बुढो भएपछि गाउने या मन्दिरमा रमाइलो गर्न मात्र गाइने होइन, यसले संगीतको मर्मलाई शास्त्रअनुसार चलाउन सफल हुने गायक ढकालले बताए ।