साल्ट ट्रेडिङ उपभोक्तालाई उत्कृष्ट सेवा दिने संस्थान हो :मन्त्री यादब


काठमाडौं, भदौ, २९ । उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्तिमन्त्री मातृकाप्रसाद यादवले साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेसन लिमिटेडको ५७ औं वार्षिकोत्सव समारोहलाई सम्बोधन गर्दैे नुन बिक्री वितरणको जिम्मेवारी पाएको साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेसन लिमिटेडको काममा सरकार बाधक नभएको तर गुणस्तरमा सम्झौता नगर्ने बताएका छन । उनले निजी क्षेत्रलाई नुन बिक्री, वितरण गर्न दिने सरकारको कुनै योजना नभएको भन्दै केही सञ्चार माध्यमले भ्रामक समाचार सम्प्रेषण गरेको आरोप लगाए । मन्त्री यादवले साल्ट टे«डिङले पु¥याएको सेवाको प्रसंसा गर्दै दशैंतिहारको समयमा मात्र नभई सधैंभरी नै सस्तो र सहुलियत मूल्यका पसलहरु सञ्चालन हुनु पर्नेमा जोड दिए । साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेसनले स्थापनाकालदेखि नै उपभोक्ताको हकहितका लागि महत्वपूर्ण भूमिका खेल्दै आएको बताउँदै मन्त्री यादवले उपभोक्तालाई सेवा दिने संस्थान मध्येमा यो उत्कृष्ट रहेको जिकिरसमेत गरे ।

कार्यक्रममा कर्पोरेसनका सञ्चालक समितिका अध्यक्ष लक्ष्मीदास मानन्धरले कर्पोरेसनले आम उपभोक्ताको चाहना र सरकारको निर्देशनअनुरुप सेवा विविधीकरणमार्फत सहुलियत दरमा गुणस्तरीय वस्तु बिक्री वितरण गर्दै आएको र सदैव जनताको हितमा प्रतिबद्ध भएर लागिरहने बताए । कार्यक्रममा उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्ति सचिव बैकुण्ठ अर्यालले उपभोक्ताको सामान तथा वस्तु सहजीकरण गर्न सरकार सदैव तयार रहेको बताए । कर्पोरेसनकी प्रमुख कार्यकारी अधिकृत उर्मिला श्रेष्ठले सबैको सहयोगबाट संस्थानले गरेको प्रगतिलाई आत्मसाथ गर्दै संस्थानले मानव जीवनमा महत्वपूर्ण परिवर्तन ल्याएको भन्दै दशैंतिहारलाई लक्षित गरी सहुलियतका पसलका साथसाथै विभिन्न सामानमा छुटसमेत प्रदान गरेको जानकारी गराइन् । कार्यकारी अधिकृत श्रेष्ठका अनुसार सन् १९८५ मा नेपालमा ४४.२ प्रतिशत गलगाँड रोगी रहेकोमा त्यो संख्या झरेर हाल ०.४ प्रतिशत कायम भएको छ । कर्पोरेसनले ७५ हजार राशीसहितको बाल हितकारी पुरस्कार गोसाइ स्थान नैमिसारस्य क्षेत्र बिकास समिति, गुरुकुल बनेपालाई, हेमबहादुर मल्ल उत्कृष्ट कर्मचारी सेवा पुरस्कार अधिकृतस्तरमा जितेन्द्र शाह, सहायकस्तरमा विमल खनाल र श्रेणीविहीनतर्फ बिष्णु केसीलाई प्रादान गरेको थियो । यस्तै ईश्वरलाल श्रेष्ठ उत्कृष्ट कर्मचारी सेवा पुरस्कार अधिकृत उमेश कुमार ओझा, सहायक सुदीपसिंह रायमाझी र श्रेणीविहीन सञ्जय कमाचार्यलाई प्रदान गरिएको छ ।

About

हरेक पल हरेक खबर विचार र समचारको जनपक्षीय डिटिटल पत्रिका छलफल विक्ली डट कम